„Przyszłość należy do seniorów” – raport z wywiadów

W dniach 30 do 5.10.2022r. przeprowadziliśmy wywiady w szeregu instytucjach na terenie miasta Żyrardowa. Pragniemy najserdeczniej podziękować za poświęcenie nam uwagi, czasu, abyśmy mogli opowiedzieć w Gujanie Francuskiej jak wspieramy lokalnie ludzi młodych, starszych, wymagających wsparcia. 14 uczniów w 8 instytucjach nagrało spotkania. Zrobiono transkrypcję oraz tłumaczenie na język angielski. 11 października Szymon Kosmatka z klasy 3E i Juliusz Bożydar Puchała z klasy 3D zaprezentowali wynik tej ogromnej pracy podczas spotkania roboczego, po raz pierwszy w historii Czerwoniaka, w Ameryce Południowej.

Dziękujemy Panu Adamowi Lemieszowi, Wiceprezydentowi Miasta Żyrardowa za rozproszenie naszej tremy oraz za informację m.in. o polityce senioralnej miasta. Panu Janowi Maciejskiemu, Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Żyrardowie za cierpliwe wyjaśnianie specyfiki pracy Urzędu. Pani Oli Zimoch za piękną i owocną rozmowę o żyrardowskim Klubie Seniora. Pani Renacie Ozon, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żyrardowie za gotowość do goszczenia młodzieży zupełnie w innym charakterze niż na co dzień. Pani Anecie Nalej, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej za przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych. Pani Aleksandrze Rudzińskiej za pełną ciepła rozmowę o Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie, „naszemu” dawnemu szkolnemu pedagogowi, Księdzu Łukaszowi Owsianko za opowiedzenie o CARITAS Polska. Pani Bożenie Piotrowskiej, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno wychowawczego w Żyrardowie za opowieść o swoich uczniach i piękne zdjęcie.

Jesteśmy jeszcze umówieni z innymi żyrardowskimi instytucjami, więc nasza lista wdzięczności będzie się powiększać. Dziękujemy niezmiernie.