Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Wrzesień 25, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Dnia 2 maja 2018 roku w wieku 19 lat zmarł nasz uczeń Kamil Sawczuk. 

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona dnia 7 maja 2018 roku o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, po której nastąpi odprowadzenie
na cmentarz par. Karola Boromeusza.

Łączymy się w bólu z Rodziną Kamila.

Matury czas zacząć!

Matury czas zacząć!

"Połamania pióra i niech moc będzie z Wami!"

Tego m.in. życzył Prezydent Miasta Wojciech Jasiński maturzystom naszego liceum, tuż przed egzaminem maturalnym z języka polskiego.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na kolejnych egzaminach!

Trzymamy kciuki!

Kolejny sukces naszej uczennicy

Julia Ksit, uczennica klasy IId zajęła 2 miejsce w przesłuchaniach wojewódzkich 63 Ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej, co daje jej promocję do finału. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zakończenie klas trzecich

Pożegnanie klas trzecich

27 kwietnia w Centrum Kultury odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich naszego liceum.

Absolwenci z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody oraz wyróżnienia. Również uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach sportowych, wolontariusze oraz osoby działające na rzecz szkoły zostali nagrodzeni.

Naukę w Czerwoniaku zakończyło 6 klas: 

3a – wychowawca Kinga Sałaj

3b - wychowawca Michał Ciecharowski

3c - wychowawca Dorota Mińkowska

3d - wychowawca Bożena Gąsiorowska

3e - wychowawca Mariola Wencel

3f – wychowawca Monika Schotkosky.


"Byliście dla nas wyzwaniem i inspiracją do pracy, ale przede wszystkim naszym zadaniem było wyposażyć Was w wiedzę i mądroć życiową..."-mówiła dyrektor Beata Stawicka.

Uroczystość zakończył występ szkolnego zespołu "The Reds" pod opieką pani Agaty Lepieszki


Wszystkim naszym absolwentom życzymy wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym.

Powodzenia!


Harmonogram działań GIMNAZJALISTY 2018

Harmonogram działań GIMNAZJALISTY
w ramach elektronicznej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019
do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.

REKRUTACJA PODSTAWOWA

Drogi Gimnazjalisto już od 27 kwietnia 2018 r. będziesz mógł zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły pod adresem:

 https://warszawa.edu.com.pl

SKŁADANIE WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY:

Od 10 maja 2018 r. uczniowie oddziałów gimnazjalnych samodzielnie zakładają konta w systemie korzystając z zakładki „Zgłoś kandydaturę".

Wprowadzają numer PESEL, następnie utworzone przez siebie hasło.

Kandydaci wypełniają wniosek w systemie, wybierają nie więcej niż osiem szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Listę wybranych oddziałów kandydaci układają w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych.

Od 10 maja od godz. 10:00 do 18 maja do godz. 15:00 wydrukowany i podpisany wniosek przez kandydata i rodziców oraz dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy złożyć w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru (dotyczy szkół, które są w tym samym systemie rekrutacyjnym).

Od 15 czerwca od godz. 10:00 do 19 czerwca do godz. 16:00 kandydaci z rodzicami mogą dokonać zmiany wyboru szkół w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru (dotyczy szkół, które są w tym samym systemie rekrutacyjnym).

Podziękowania 2018 3e

Piękne i słodkie podziękowanie od klasy 3e.

Jandar 2018

Turniej piłki siatkowej "Jandar"

W dniu dzisiejszym wygraliśmy turniej piłki siatkowej "Jandar", który odbył się na hali Elektryk.

Drużyna w składzie:

  • Kuba Sobieszczuk,

  • Patryk Kawałek,

  • Maciek Widuliński,

  • Kacper Choła,

  • Wiktor Gołębiewski,

  • Piotrek Szymańczak,

  • Eryk Zdanowski,

  • Krystian Zdanowski,

  • Krystian Matyśkiewicz.

Opiekun: prof.Kwietniewski

SUKCESY PLASTYCZNE ROKSANY CHUDON

SUKCESY PLASTYCZNE ROKSANY CHUDON.

Roksana Chudon z kl. II b jest uczennicą o bardzo dużych uzdolnieniach artystycznych, a zwłaszcza odnosi sukcesy dzięki swojemu talentowi plastycznemu.

W tym roku zwyciężyła w światowym finale konkursu na komiks „Bohaterowie Logistyki” zorganizowanym m.in. przez DB Schenker . W nagrodę zwiedziła Barcelonę i spędziła dzień z teamem Formuły 1.

Zajęła również II miejsce w powiatowym konkursie „Od Ikara do Kosmosu- marzenia o lataniu” oraz III miejsce w konkursie komiksowym „ Zniknął Internet” .

Serdecznie gratulujemy Roksanie !!!

Od Ikara do Kosmosu

Paulina Karczewska w finale!!!

Paulina Karczewska w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

18 kwietnia w Skierniewicach odbył się etap diecezjalny XXII. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Naszą szkołę reprezentowali Paulina Karczewska i Michał Szymerski. Po dwuetapowych eliminacjach (pisemnym teście i egzaminie ustnym) do finału ogólnopolskiego po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się Paulina Karczewska!!!!

GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w FINALE!!!

W odpowiedzi na artykuł w Życiu Żyrardowa z dnia 3 kwietnia 2018 r.

Prawdziwe oblicze „Czerwoniaka”

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego jest najstarszą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie. Za dwa lata obchodzić będziemy stulecie powstania placówki. Dla pracowników i uczniów szkoły tradycja i dziedzictwo przeszłych pokoleń jest bardzo ważne. Kultywujemy pamięć po zmarłych pedagogach, zbieramy pamiątki działalności szkoły, kontynuujemy działania zapoczątkowane przez poprzedników, np. zawsze w listopadzie hucznie obchodzimy Dzień Patrona – Stefanki. Są one okazją nie tylko do przypomnienia postaci Stefana Żeromskiego, ale także nauczycieli, którzy tworzyli historię szkoły, takich jak np. Janina Kacperska, Joanna Froehlich, Kazimiera Choińska, Jan Langiewicz czy Zbigniew Wilk.

Pamiętając o przeszłości działamy tu i teraz. Co roku mury szkoły opuszcza około 180 absolwentów. W maju w liceum przeprowadza się około tysiąca egzaminów maturalnych – pisemnych i ustnych. Wyniki maturalne mogą być powodem do dumy. Zdawalność matur w tak dużej grupie zdających jest bardzo wysoka – od roku 2015 wynosi powyżej 97%. Szkoła może pochwalić się najlepszym w swej historii 364 miejscem w Rankingu Perspektyw. Licea w tym rankingu oceniane są za pomocą trzech kryteriów, brane pod uwagę są sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że liceów w Polsce jest ponad 1800 to miejsce 364, za które otrzymaliśmy tytuł Brązowej Szkoły, jest naprawdę wysokie. Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, szkoła ma prawo używać w 2018 roku tytułu honorowego „Brązowej” Szkoły 2018 i związanego z tym graficznego znaku jakości.

Niewątpliwie na wysokie wyniki nauczania ma wpływ wiele czynników, między innymi stała, wynikająca z podpisanego porozumienia, współpraca z Politechniką Warszawską – realizowana jest ona przez wyjazdy na wykłady i warsztaty organizowane przez uczelnię oraz uczestnictwo w projektach PW takich jak np. MiNI Akademia Matematyki.

Co roku zachęcamy naszych uczniów do brania udziału w olimpiadach przedmiotowych i licznych konkursach. Mamy finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, Olimpiady Wiedzy o Mediach, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Ekonomicznej oraz Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Tytuł laureata bądź finalisty wiąże się z uzyskaniem przez ucznia indeksu na wymarzony kierunek studiów.

Nasza szkoła w roku 2017 była oceniana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w ramach tzw. ewaluacji zewnętrznej, badającej różne obszary działania szkoły. W opinii ewaluatorów, którzy przyznali szkole najwyższą notę, na szczególną uwagę zasługują nowatorskie i szeroko zakrojone działania edukacyjne mające na celu ukształtowanie nowoczesnego obywatela, świadomego swoich praw, gotowego na wyzwania współczesności, otwartego na problemy innych ludzi, ciągle uczącego się i przedsiębiorczego. Służą temu najróżniejsze projekty, których nazwy mówią same za siebie: Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, Młody Aktywny Obywatel, Bohaterowie współczesności – prawa człowieka blisko nas, Samorządy maja głos, Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej… Wśród naszych propozycji edukacyjnych nie zabrakło tych upamiętniających Ofiary Holocaustu i kształtujących postawy przeciwstawiające się wszelkim przejawom dyskryminacji. Nie do przecenienia są spotkania ze świadkami historii. Ostatnio gościliśmy jednego z Ocalonych, który przybył na spotkanie z młodzieżą dzięki współpracy naszych nauczycieli z Forum Dialogu i Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Szkoła dba o to, by nasi uczniowie czuli się „obywatelami świata”. Uczestniczymy od lat w projektach międzynarodowych takich jak szeroko znane Comenius i Erasmus+. Nasza młodzież wyjeżdża na wymianę do krajów europejskich oraz przyjmuje gości z zagranicy. W tym roku grupa uczniów naszej szkoły, jako jedyna reprezentacja z Polski uczestniczyła w wyjeździe naukowym do Cernu w Szwajcarii. Przebywając wśród przepięknych krajobrazów nad Jeziorem Genewskim zgłębiali tajniki fizyki. W czasie wakacji i ferii zimowych szkoła organizuje również zagraniczne wyjazdy wypoczynkowe dla chętnych uczniów.

Jesteśmy szkołą miejską, dbamy więc o to, by uczestniczyć w życiu Żyrardowa. Współpracujemy z wieloma miejskimi instytucjami np. z Muzeum Mazowsza Zachodniego, Centrum Kultury, Wspólnotą Żyrardowa, Powiatową Komendą Policji, Oratorium Św. Jana Bosco, Radiem Fama. Naszych uczniów nie zabrakło podczas Dni Frankofonii, Miasta Gwiazd, WOŚP, czy obchodów rocznic państwowych. Współtworzyliśmy miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także uczestniczyliśmy w miejskiej akcji Narodowe Czytanie – „Wesele”. Szkolny zespół muzyczny „The Reds” występował w czasie wielu miejskich uroczystości. Staramy się także inicjować różnorodne wydarzenia. To nasi uczniowie, współpracując z Zrzeszeniem Wolność i Niezawisłość przeprowadzają i koordynują co roku akcję Paczka dla kombatanta, wyjeżdżają do Lwowa, by wspierać nielicznych już weteranów II wojny światowej na Kresach. Wielotygodniowa akcja wymaga wytężonej pracy wielu ludzi dobrej woli. Z dumą możemy tak nazwać naszych uczniów i nauczycieli.

Czerwoniak jest też szkołą, która docenia wartość sportu. Uważamy, że sport kształtuje nie tylko ciało, ale i ducha, uczy rywalizacji fair–play i współdziałania. Dlatego nasi uczniowie biorą udział w zawodach miejskich, powiatowych i międzypowiatowych. Odnoszą sukcesy – np. w roku 2017 nasze koszykarki zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej Kobiet.

Artykułem tym chcemy odpowiedzieć na polemiczną dyskusję, która została podjęta podczas ostatnich obrad Rady Miasta Żyrardowa. Wówczas pojawiły się wypowiedzi – naszym zdaniem krzywdzące zarzuty, formułowane wobec szkoły. Przywołano m.in. niesprawdzone dane np. dotyczące zdawalności matur. W konsekwencji – na łamach Życia Żyrardowa – w relacji z tej części obrad, można było przeczytać nieprawdziwe informacje na temat kondycji naszego liceum.

Nasz artykuł pokazuje tylko ułamek tego, co w rzeczywistości dzieje się w szkole. Nie sposób bowiem opisać wszystkich inicjatyw i zrealizowanych projektów. Zainteresowanych działalnością szkoły zapraszamy do nas. Drzwi naszego Liceum są dla wszystkich otwarte…

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

Strona 5 z 91 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce