Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Wrzesień 25, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Jakub Wacławek laureatem

Jakub Wacławek Laureatem I stopnia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Jakub Wacławek, uczeń klasy II d, pod opieką Pani Kingi Sałaj, nauczyciela języka polskiego zdobył tytuł Laureata I stopnia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, która odbyła się w dniach 11 – 14 kwietnia 2018 r. (uzyskał 88pkt/90).

Kubie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a innych uczniów zachęcamy do brania udziałów w konkursach i olimpiadach, bo warto rozwijać swoje pasje.

„To pasja dodaje nam skrzydeł, unosi Nas wysoko, daje radość, uczy wytrwałości, walczy ze słabościami, przezwycięża strach. Dzięki pasji rozwijamy się."

GRATULACJE!

XVIII Światowy Dzień Poezji

W dniu 11 kwietnia klasa 1f wzięła udział w XVIII Światowym Dniu Poezji.

Poznaliśmy poezję romantycznych i pięknych Niemiec oraz cudownej Rumunii.

spotkanie z Johnem McGowanem

W piątek 20 kwietnia o godzinie 11.00 w sali 101 odbędzie się spotkanie młodzieży z Johnem McGowanem, dyrektorem naczelnym szkoły językowej North West Academy of English z Derry w Irlandii Północnej.

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim uczniów zainteresowanych wyjazdem na zajęcia edukacyjne do wspomnianej szkoły, ale także Irlandią Północną i jej kulturą, relacjami z Republiką Irlandii czy wpływem Brexitu na te relacje.

Uczniów planujących wyjazd do Irlandii bardzo proszę o rozmowę z rodzicami w celu uzyskania ich zgody na wyjazd przed tym spotkaniem. Proszę również o ustalenie, w których dniach pomiędzy 26 maja, a 7 lipca na pewno nie mogą wyjechać.

Ze względu na połączenie lotnicze, będziemy wyjeżdżać i wracać w sobotę.

Danuta Czyżewska

XXV lecie SALOS Żyrardów

Dzień otwarty w LO 2018

Dzień otwarty w LO

W ostatnią sobotę – 24 marca – Czerwoniak otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów W czasie dnia otwartego odwiedziło nas wielu zainteresowanych naszym liceum uczniów i ich rodziców.

Dzień otwarty rozpoczęła Dyrektor szkoły Pani Beata Stawicka. Przedstawiła prezentację na temat oferty edukacyjnej szkoły, zajęć pozalekcyjnych a także przypomniała najważniejsze informacje o zasadach rekrutacji.

Po spotkaniu z Panią Dyrektor gimnazjaliści oprowadzani byli po szkole przez uczniów Czerwoniaka. Mogli obejrzeć budynek, zajrzeć do klas, w których dowiedzieli się wiele o szkolnych tradycjach i realizowanych projektach.

Nasi goście zobaczyli wystawę gadów zorganizowaną w sali biologicznej przez Wiktora Tomczaka, obejrzeli prezentację na temat wakacyjnych i zimowych wyjazdów organizowanych przez szkołę, usłyszeli o programie Erasmus, uczestniczyli w zajęciach teatralnych przygotowanych przez Kubę Wacławka, podczas których ćwiczyli emisję głosu i próbowali swoich sił na scenie. Dowiedzieli się o naszej współpracy z radiem Fama. Niektórzy nawet udzielili krótkich wywiadów odpowiadając na pytania reporterów – uczniów LO – współpracujących z radiem. Brali udział w krótkiej lekcji języka niemieckiego a także wysłuchali minikoncertu w wykonaniu szkolnego zespołu The Reds. Uczestniczyli w lekcji historii a w pracowni matematycznej zmagali się z łamigłówkami karcianymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka serwująca pyszne ciasta.

W trakcie zwiedzania szkoły goście zbierali podpisy opiekunów sal na specjalnych glejtach, biorących udział w finałowym losowaniu symbolicznych pamiątek.

Dziękujemy przybyłym gościom a także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego dnia. Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić naszą szkołę taką jaką jest – jako miejsce, w którym pośród życzliwych i otwartych ludzi można realizować swoje marzenia 😊

Forum Dialogu 2018

Życzenia Wielkanocne 2018

Projekt kartki: Ola Gronkiewicz

„Dobre Szkoły Blisko Ciebie”.

Gimnazjalisto, z nami ułóż swoją przyszłość!

Dnia 23.03.2018r. w żyrardowskiej Resursie odbyły się targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem - "Dobre Szkoły Blisko Ciebie"”. Nasi uczniowie zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Podczas prezentacji, uczniowie uzyskali informację na temat proponowanych klas pierwszych. Dowiedzieli się, że to "Czerwoniak" jest szkołą, w której mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Mamy nadzieję, że dołączycie do naszej społeczności. 

Do zobaczenia we wrześniu!

Dni Frankofonii 2018

Dni Frankofonii

W dniach 20-23 marca 2018 do naszego liceum zawitała Francja!

Było to oczywiście związane z obchodami Dni Frankofonii, które w Czerwoniaku celebrujemy już po raz piąty. Za ich organizację odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie uczący się języka francuskiego, działający pod czujnym okiem Pani Profesor Moniki Schotkosky, ale nie zabrakło również pomocy ze strony sympatyków innych języków.

Przygotowali oni wiele atrakcji, takich jak kawiarenka z francuskimi (i nie tylko) przysmakami, loteria fantowa, licytacja, pokaz mody, mini-fotobudka czy konkursy wiedzy o Francji i savoir-vivre. Szczególnym punktem programu była również prezentacja o kulturze francuskiej, do której obejrzenia zaprosiliśmy także uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Te 3 dni zdecydowanie były czasem ciężkiej pracy, ale niezapomniana atmosfera i świetna zabawa z pewnością były tego warte.

Bardzo dziękujemy organizatorom, szczególnie Pani Profesor Schotkosky, za włożony wysiłek, dający nam możliwość stworzenia wspaniałych wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.

Wycieczka

Dnia 21 marca pod opieką Pani Marioli Wencel oraz Pani Małgorzaty Adamczyk klasa 2c miała przyjemność odwiedzić jedną z warszawskich uczelni - SGGW.

Zwiedzanie zaczęliśmy od krótkiego wstępu nt. uczelni i samej weterynarii. Dowiedzieliśmy się podstawowych rzeczy o funkcjonowaniu studiów na kierunku medycyny weterynaryjnej (np. o tym jakie przedmioty obowiązują na danym roku).

Następnie weszliśmy do budynku wydziału weterynarii i spotkaliśmy się z dr. Michałem Skibniewskim, który oprowadził nas m.in. po prosektorium, gdzie opowiadał o zabiegach, które są tam wykonywane podczas ćwiczeń ze studentami oraz przybliżył nam nieco historię chirurgii weterynaryjnej  W następnej kolejności pokazał nam muzeum osteologiczne (muzeum żubra), gdzie zgromadzone są całe szkielety, bądź fragmenty takich zwierząt jak: wielbłąd, żyrafa, słoń, waleń oraz kolekcja czaszek żubrów z naszych rodzimych lasów. Największą popularnością w tym zakresie cieszył się gibon bezgłowy ;) Po zakończeniu prezentacji w muzeum przeszliśmy na korytarze pierwszego i drugiego piętra, gdzie wyeksponowana jest część zbiorów preparatów przedstawiających różne patologie w budowie oraz zmienione chorobowo całe organizmy lub narządy.

Ostatnim punktem zwiedzania na terenie nowego kampusa były kliniki małych zwierząt, które mieliśmy okazję zobaczyć z perspektywy studenta/lekarza, a także pacjenta (m.in. przeszliśmy przez blok operacyjny).

Przed samym wyjściem również znalazł się czas na zdjęcia pod tablicą, która upamiętniała naszego patrona... jak się okazało, weterynarza.

Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po starej części kampusa, gdzie znajduje się zabytkowy park z rektoratem, część wydziałów oraz m.in. aula kryształowa, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości.

Międzynarodowe zawody matematyczne

Ekipa z Czerwoniaka bierze udział w dzisiejszych międzynarodowych zawodach matematycznych "Náboj 2018”.
Trzymamy kciuki!

Strona 6 z 91 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce