Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Pitek, Marzec 22, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LOWeekend „Czerwoniaka” z FINAL FOUR

Weekend „Czerwoniaka” z FINAL FOUR


Kontynuując realizację projektu „Wszyscy jesteśmy kibicami”, którego koordynatorem jest Michał Ciecharowski nauczyciel wychowania fizycznego, liczna grupa uczniów wraz z nauczycielami z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie spędziła weekend (17-18.03.2012 r. ) w Łodzi, gdzie śledziła zmagania 4 najlepszych siatkarskich drużyn Europy.

W Atlas Arenie gdzie odbywały się zmagania sportowców trzynastotysięczny tłum kibicował oczywiście PGE Skrze Bełchatów. Rewelacyjna gra bełchatowskich siatkarzy sprawiła, że na trybunach panowała wspaniała atmosfera. Kibice wspierali graczy jak tylko mogli, uczuwając „klaskaczy”, trąbek, dłoni oraz gardeł, dzięki czemu wszyscy czuliśmy się jak w ulu.

Tak, tak, właśnie jak w ulu, gdyż to hasło „Witamy w Ulu”, które obowiązywało podczas Fiinal Four 2012 i znajdowało się na flagach oraz koszulkach kibiców wymyślił nasz uczeń Michał Wojtala.

Uczeń z „Czerwoniaka” stał się autorem hasła, które było przez ten weekend na ustach nie tylko ponad trzynastotysięcznego tłumu, ale całej Polski, która zasiadła przed telewizorami by oglądać rywalizację polskiej drużyny.

Sportowo PGE Skra Bełchatów zajęła 2 miejsce w Europie, po karygodnym błędzie głównego arbitra, który błędnie ocenił atak Michał Winiarskiego, który prawidłowo zdobył punkt.

Dziękujemy wszystkim kibicom z Żyrardowa za wspaniały doping i zapraszamy na kolejne siatkarskie emocje.

Michał Ciecharowski

Galeria zdjęć
Gimnazjaliści w naszej szkole

Gimnazjaliści w naszej szkole!!!


W dniach 13-16 marca w ramach Dni Otwartych odwiedzili naszą szkołę uczniowie ostatnich klas gimnazjów z Żyrardowa i okolicznych miejscowości takich jak Międzyborów i Mszczonów.

Na dobry początek zaproponowaliśmy im nietypową Lekcję Historii prowadzoną przez uczniów pierwszych klas, podczas której można było dowiedzieć się ciekawostek dotyczących m.in. polskich symboli narodowych, a także usłyszeć na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Następna prezentacja, również prowadzona przez ucznia liceum, dotyczyła tegorocznej rekrutacji do naszej szkoły, a także omawiała poszczególne klasy, do których gimnazjaliści będą przyjmowani. Nacisk kładliśmy na przedmioty rozszerzone w poszczególnych klasach, a także przedmioty dodatkowe, które uczniowie wybiorą w momencie rozpoczęcia nauki.

Kolejna prezentacja multimedialna miała nieco inny charakter, dotyczyła bowiem życia naszego liceum, zarówno tego na co dzień, jak i „od święta”. Gimnazjaliści mogli zobaczyć około 300 slajdów pokazujących zdjęcia z przeróżnych projektów (także międzynarodowych), w których bierze udział nasza szkoła, wycieczek, imprez sportowych, zimowisk, uroczystości szkolnych przygotowywanych przez uczniów w formie przedstawień, konkursów, festiwali, studniówek, matur, czy spotkań z ważnymi osobistościami (m.in. z Prezydentem Bronisławem Komorowskim). Istotnym elementem tej właśnie prezentacji był komentarz w wykonaniu dwóch uczennic klasy drugiej. 

Żeby nie zanudzić uczniów jedynie słuchaniem i oglądaniem prezentacji, wszystkie spotkania z gimnazjalistami uświetnione były koncertami naszego szkolnego zespołu muzycznego, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i zebrał ogromne, głośne owacje publiczności.

Na zakończenie wizyty w naszym liceum, gimnazjaliści zostali oprowadzeni po szkole przez przedstawicieli naszych uczniów, zaglądając w najciekawsze jej zakamarki i wchodząc nawet na prowadzone właśnie lekcje.

Cieszy nas to, że nieraz widzieliśmy entuzjazm na twarzach gimnazjalistów i słyszeliśmy, jak bardzo nasza szkoła przypadła im do gustu.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć
Połowa drogi...

Połowa drogi...


Dnia 16 marca 2012 r. w naszej szkole rozpoczął się sprawdzian, diagnozujący umiejętności matematyczne i polonistyczne uczniów, w ramach wiosennej edycji projektu edukacyjnego „Połowa drogi…”.

Sprawdzian jest podzielony na dwie części: matematyczną i polonistyczną i uczestniczą w nim wszyscy uczniowie klas drugich.

W dniu dzisiejszym uczniowie przystąpili do testu matematycznego „Matematyka do potęgi P”.

Międzynarodowy Konkurs „Matematyka Bez Granic”.

Międzynarodowy Konkurs
„Matematyka Bez Granic”.


Dnia 16 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs „Matematyka Bez Granic”.

Ideą Konkursu jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy:

 • krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata
 • szkołami danego regionu
 • matematyką i językami obcymi
 • samymi uczniami

W zawodach brały udział cztery klasy pierwsze: a, b, c oraz g.

Licealiści musieli zmierzyć się z trzynastoma zadaniami w ciągu 90 minut. Pierwsze z nich podane było w języku obcym.

Nasi uczniowie zobowiązani byli do przetłumaczenia go, rozwiązania, a następnie podania odpowiedzi w wybranym wcześniej języku angielskim. W rozwiązywaniu zadań uczestniczyły całe zespoły klasowe. Rywalizowały z uczniami z ponad 40 krajów.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i czekamy na wyniki!

Wykłady otwarte Ars Mathematica

Wykłady otwarte Ars Mathematica


15 marca do Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej wybrała się grupa naszych licealistów z klasy 2a oraz 3d. Mieli oni okazję wysłuchać dwóch wykładów:

  • Potęgi dwójki, prawo Benforda i twierdzenie Poincarego o powracaniu w wykonaniu Pawła Strzeleckiego
  oraz
  • Czy kwadrat da się podzielić na nieparzystą liczbę trójkątów o równych polach? – Michał Kieza.
Małgosia Rdest

Małgosia Rdest
Międzynarodową Mistrzynią Polski!!!


Małgosia Rdest - skromna, piękna i mądra nastolatka o nieprzeciętnym intelekcie i niebywałych zdolnościach jest aktualną Międzynarodową Mistrzynią Polski w prestiżowej kategorii KF2 w kartingu.

Od tego sezonu została ona objęta programem BMW Talent Cup i będzie zasiadać za kierownicą bolidu BMW FB02.

W zakładce "Pozytywnie zakręceni" możemy dowiedzieć się o jej sukcesach, zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość.

Na portalu Onet Sport w artykule pt. "Nastoletnia polska piękność przyspiesza" Małgosia udzieliła wywiadu Tomaszowi Kalembie.

Zapraszamy do lektury

Kangur

Kangur


W czwartek 15 marca 2012 roku o godzinie 900 odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

Konkurs trwał 75 minut. Wzięło w nim udział 38 uczniów: 20 w kategorii "Junior", 18 w kategorii "Student". Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał nagrodę uczestnika

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec maja.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!!!

W ciemności

W ciemności


W poniedziałek 12 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do żyrardowskiego kina. Obejrzeli film pt.„W ciemności” wyreżyserowany przez Agnieszkę Holand, o którym przez ostatnie miesiące było głośno w mediach.

Film był nominowany do niezwykle prestiżowej nagrody - Oskara. Do udziału w seansie wszyscy uczniowie zgłosili się chętnie, ponieważ recenzje filmu były bardzo zachęcające. Myślę, że idąc na film wiele osób, nie było przygotowanych na tak trudny temat, jakim jest Holokaust.

Film ukazywał wiele drastycznych scen z życia codziennego walczących o przetrwanie Żydów. Doskonale odzwierciedlał życie ludzi w tych strasznych czasach. Dla większości uczniów temat poruszony w filmie był mało znany, dlatego bardzo cenne było jego przybliżenie. Uczniowie byli bardzo wzruszeni i myślę, że ten obraz pozostanie w ich pamięci bardzo długo.

Gimnazjalisto

Od września 2012 roku w liceum obowiązuje nowa podstawa programowa. Kształcenie ogólne na III (gimnazjum) i IV (szkoły ponadgimnazjalne) etapie edukacyjnym tworzy programowo spójną całość i stanowi fundament wykształcenia, umożliwiający zdobycie zróżnicowanych kwalifikacji. Strategia uczenia się przez całe życie wymaga umiejętności podejmowania ważnych decyzji – poczynając od wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, kierunku studiów, poprzez decyzje o wyborze miejsca pracy. Do najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia należą: czytanie, myślenie matematyczne, myślenie naukowe, umiejętność komunikowania się w języku ojczystym i w językach obcych, umiejętność sprawnego posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Wybór liceum ogólnokształcącego daje Wam możliwość kształcenia w zakresie rozszerzonym zgodnie z zainteresowaniami czy też planowanym wyborem kierunku dalszego rozwoju, pozwala także na rozwój osobowości poprzez udział w zajęciach uzupełniających oraz ukształtuje Wasze sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

W szkole z 90 – letnią tradycją, oferujemy naukę w jednej z sześciu klas pierwszych. Opracowane plany nauczania uwzględniają Twoje różnorodne zainteresowania oraz wymagania egzaminu maturalnego.

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji przedstawiamy podstawowe informacje o planowanych klasach pierwszych w roku szkolnym 2012/2013.


Klasa
Przedmioty w zakresie rozszerzonym
Języki obce Oferta przedmiotów uzupełniających
I A Matematyka, Fizyka, Informatyka angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Ekonomia w praktyce
I B Matematyka, Geografia, Informatyka angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Ekonomia w praktyce, Astronomia w geografii
I C Biologia, Chemia angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Matematyka w przedmiotach przyrodniczych, Fizyka medyczna
I D
I F
Język polski, Historia, Wiedza o społeczeństwie angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Zajęcia artystyczne, Kultura języka angielskiego
I E Matematyka, Geografia, Wiedza o społeczeństwie angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Ekonomia w praktyce, Astronomia w geografii

Wyboru klasy dokonujesz na etapie naboru. Planowa tygodniowa liczba godzin wynosi: w każdej klasie I – 30, w każdej klasie II – 32, w każdej klasie III – 29. Nauczanie przedmiotów w zakresie rozszerzonym trwa od klasy I do klasy III.

W bieżącym roku szkolnym po teście sprawdzającym Twoją wiedzę z języka angielskiego, który jest językiem wiodącym w naszym liceum, będziesz mógł uczyć się tego języka na jednym z następujących poziomów:

 1. podstawowym – gdy, zdobyłeś podstawowe umiejętności i rozwinąłeś podstawowe sprawności językowe, ale w stopniu dostateczny;. kojarzysz i umiesz powtórzyć materiał, ale nie umiesz utworzyć własnej, poprawnej i zrozumiałej dla innych wypowiedzi ustnej i pisemnej,
 2. zaawansowanym – gdy, masz wiedzę, umiejętności i opanowane sprawności językowe, potrafisz bezbłędnie rozpoznać materiał, powtórzyć go i próbujesz tworzyć własne wypowiedzi ustne i pisemne, poprawnie językowo oraz zrozumiale dla innych.

Wyboru drugiego języka obcego nowożytnego dokonujesz na etapie rekrutacji.

Jeśli zostaniesz uczniem naszej szkoły, to możesz uczestniczyć w interdyscyplinarnych projektach oraz rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach uzupełniających.

Projekt "4 STADIONY w 4 MIESIĄCE"

Projekt "4 STADIONY w 4 MIESIĄCE"


Mecz Polska-Portugalia

Mecz Polska-Portugalia


29.02.2012 r. społeczność z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w ramach projektu „4 stadiony w 4 miesiące” , którego koordynatorem jest nauczyciel wychowania fizycznego Michał Ciecharowski wybrała się na mecz Polska-Portugalia.

Uczestnicy projektu zwiedzili Stadion Narodowy oraz uczestniczyli w spektaklu sportowym z udziałem polskich piłkarzy. Atmosfera była oszałamiająca, doping prowadzony przez 58 tysięcy ludzi nie pozwolił przejść obojętnie wobec tego wydarzenia. Wspaniała rodzinna atmosfera na stadionie i poza nim sprawiła, że wszyscy czuli się bezpiecznie.

Był to pierwszy etap projektu, który w pełni został zrealizowany. Zadowalające jest, że główne założenia projektu czyli: „edukacja do kulturalnego odbioru widowiska sportowego oraz rozbudzanie potrzeby przeciwdziałania rasizmowi i ksenofobii w sporcie” mogły zostać tak przejrzyście ukazane na podstawie tego wydarzenia.

Dziękujemy młodzieży za udział w pierwszej części projektu oraz rodzicom, którzy sfinansowali całe przedsięwzięcie.

Serdecznie zapraszamy na kolejne etapy projektu, które miejmy nadzieję, że przysporzą nam jeszcze więcej emocji.

Michał Ciecharowski

Strona 83 z 101 << < 80 81 82 83 84 85 86 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce