Kulinarna przygoda – Ukraińskie smakołyki

W dniach 21.10., 28.10. i 4.11. 2022r. w naszym liceum odbywały się warsztaty kulinarne – 3 lekcje, na których uczniowie i uczennice z grup języka rosyjskiego poznawali ukraińską tradycyjną kuchnię w praktyce.
Realizowana była w ten sposób podstawa programowa z języka rosyjskiego z rozdziału „Żywienie”.
Były przyrządzane takie dania jak barszcz ukraiński, smażone ziemniaczki i ciasto „Napoleon”.

Najsprytniejsi licealiści zdążyli na dużej przerwie spróbować tych smakołyków. W ten sposób również przypominamy sobie ludowe powiedzenia, na przykład „przez żołądek – do serca”.

Przepisy na wyżej wymienione dania można znaleźć na plakacie przy bibliotece szkolnej (w polskim, rosyjskim i ukraińskim języku).

Dziękujemy Dyrekcji i innym pracownikom szkoły za udostępnienie kuchni.