Licealiści w Muzeum Gombrowicza oraz Centrum Rzeźby Polskiej

Klasa 4D pod opieką p. Kingi Sałaj i p. Karoliny Nowakiewicz oraz klasy 4A i 2E pod opieką p. Marty Czarnockiej i p. Joanny Kluczek, odwiedziły Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Następnie wyruszyły do Centrum Rzeźby Polskiej, które mieści się w zespole pałacowym w Orońsku, nieodłącznie związanym z życiem i twórczością wybitnego malarza Józefa Brandta, na terenie pięknego krajobrazowego parku z malowniczymi stawami oraz starymi drzewami.
W Muzeum Witolda Gombrowicza uczniowie poznali bogaty i barwny życiorys pisarza. Następnie mieli możliwość uczestniczenia w lekcji poświęconej stylizacji językowej oraz grotesce w twórczości awangardowych artystów dwudziestolecia międzywojennego, co niewątpliwie przyda się w przygotowaniach do matury.
Podczas zwiedzania drugiego punktu programu uczniowie obejrzeli prace jednego z najsłynniejszych rzeźbiarzy XXI wieku – Anisha Kapoora. Mieli przyjemność podziwiać enigmatyczne rzeźby wykonane między innymi z granitu, marmuru, wapienia, onyksu, ale także z wosku, żywicy, czy zwojów spawanej blachy stalowej.
Oba miejsca bardzo spodobały się uczniom i skłoniły ich do wielu refleksji.