Dzień Otwarty 2023

15 kwietnia 2023 r. na zaproszenie społeczności LO im. S. Żeromskiego uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z rodzicami, odwiedzili mury Czerwoniaka.

Dzień otwarty dla przyszłych uczniów liceum rozpoczął się spotkaniem Dyrektor Beaty Stawickiej i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Kają Stronias oraz Jakubem Broną. W trakcie spotkania zaprezentowano film promocyjny wykonany przez Szymona Turkowskiego ucznia klasy 4D oraz prezentację, w której obok działań wpisanych na stałe do kalendarza szkoły, zaprezentowano projekty, przedsięwzięcia o zasięgu lokalnym, krajowym, europejskim i osiągnięcia zarówno naukowe, artystyczne jak i sportowe uczniów Czerwoniaka. Przedstawiono zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024.

Następnie zaproszeni goście udali się na spotkania z uczniami i nauczycielami. Można było zwiedzić pracownie przedmiotowe, bibliotekę i miejsca gdzie uczniowie spędzają wolny czas podczas przerw.

Na zakończenie młodzież tworząca SU przygotowała loterię, w której obok koszulek, długopisów i torebek z logo szkoły, znalazły się słodycze oraz drobne upominki.

W dniu otwartym mury naszego liceum odwiedziło ponad 200 osób i byli to uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Żyrardowa jak i szkół położonych na terenie powiatu żyrardowskiego.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły od 1 września 2023 r.