Maturalny maraton

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie od 4 do 23 maja będzie trwał maraton egzaminów maturalnych.

4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym na 125 absolwentów uprawnionych do zdawania tego egzaminu – przystąpiło 122 maturzystów. 3 uczennice zostały zwolnione z egzaminu ponieważ uzyskały tytuł laureatki i finalistek Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskując w ten sposób 100% wynik na wszystkich egzaminach pisemnych i ustnych z języka polskiego.

5 maja do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 123 maturzystów, a do języka niemieckiego na poziomie podstawowym 2 absolwentki.

8 maja to trzeci dzień zmagań z arkuszami. Do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym przystąpiło 125 maturzystów liceum.

Od 9 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne na poziomie rozszerzonym i do tych egzaminów w kolejnych dniach przystąpi duża grupa maturzystów Czerwoniaka.

Właśnie 9 maja do egzaminów: z języka angielskiego przystąpiło 117 maturzystów a do egzaminu z filozofii przystąpił nasz olimpijczyk, który bez zmagań z arkuszem uzyskał 100% wynik.

Od 10 maja absolwenci liceum rozpoczęli zmagania z egzaminami ustnymi z języka polskiego i języka angielskiego, które potrwają do 22 maja.

W kolejnych dniach maja maturzyści przystąpią do egzaminów na poziomie rozszerzonym z: wiedzy o społeczeństwie (10 osób), biologii (21 osób), języka rosyjskiego (1 osoba), matematyki (58 osób), z chemii i geografii po 16 osób, języka polskiego (51 osób), historii (8 osób w tym jeden olimpijczyk), języka włoskiego (1 osoba), fizyki (24 osób), historii sztuki (1 osoba) i informatyki (4 osoby).

Życzymy wszystkim absolwentom Czerwoniaka powodzenia na wszystkich egzaminach maturalnych.