Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa edycja 2.0

Liceum Ogólnokształcące w Żyrardowie przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa edycja 2.0 na lata 2021–2025. Głównym celem tego programu jest rozwój czytelnictwa w Polsce. Nasza szkoła dysponuje kwotą 15000 zł – 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego naszą szkołę, a 12000 zł to dotacja celowa z ministerstwa. Pieniądze te przeznaczymy na zakup nowości, lektur oraz różne działania związane z promocją czytelnictwa. Na początku roku została przeprowadzona ankieta wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, w której ankietowani zgłosili propozycje zakupu interesujących ich pozycji do biblioteki szkolnej. Po przeanalizowaniu propozycji została stworzona lista książek, która została przekazana do akceptacji Rady Rodziców LO.

W ramach działań promocyjnych dnia 7 czerwca 2023 roku nasze liceum weźmie po raz kolejny udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym dniu kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki w swoich bibliotekach. W naszej szkole razem z uczniami będą czytać dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście specjalni.