Zuzanna Kluczek finalistką konkursu ENHANCE Girls in STEM

Uczennica klasy 3a, Zuzanna Kluczek, została finalistką konkursu ENHANCE Girls in STEM zorganizowanego przez organizację ENHANCE Alliance zrzeszającą największe politechniki i uniwersytety techniczne Europy.

Żeby wziąć udział w konkursie, należało znaleźć rozwiązanie lokalnego problemu, wykorzystując technologiczne rozwiązania zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju UE.

Zuzanna opracowała system wykrywania zanieczyszczeń i bakterii w wodzie zalewu żyrardowskiego w oparciu o technologie czujników biologicznych i sztucznej inteligencji.

Musiała wykazać się nie tylko pomysłowością, ale również wiedzą z zakresu różnych dziedzin nauk technicznych i przyrodniczych. Tygodnie wytężonej pracy polegającej na zgłębianiu tematu, opisaniu problemu i opracowaniu rozwiązania, zaowocowały dostaniem się do ścisłego finału konkursu razem z trzynastoma innymi dziewczętami z krajów takich jak Włochy, Szwecja, Niemcy, Hiszpania i oczywiście Polska.

W miniony wtorek finalistki zaprezentowały swoje projekty podczas targów Women in Tech Summit. Po kilkuminutowej prezentacji w języku angielskim musiały odpowiadać na pytania ekspertów, którymi byli profesorowie z politechnik, organizujących konkurs.

Projekt naszej uczennicy zrobił duże wrażenie na wszystkich i może w przyszłości doczekamy się jego realizacji.

Udział w takim konkursie to nie tylko pogłębianie swojej wiedzy w czasie przygotowań, ale również doświadczenie występowania przed szerszą publicznością i przemawiania w języku obcym.

 Bardzo podziwiamy takie zaangażowanie i pasje naszych uczniów. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!