„Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 7 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Jak nie czytam, jak czytam”. Nasza impreza zaprzeczyła tegorocznemu hasłu projektu „Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”, ponieważ to zaproszeni goście czytali wybrane przez siebie lektury naszym licealistom. Uczniom czytali:  Prezydent Miasta Żyrardowa – Lucjan Krzysztof Chrzanowski, dyrektor Wydziału Edukacji – Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Jerzy Naziębło oraz Elżbieta Woźnicka z  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Grono pedagogiczne naszej szkoły reprezentowała  dyrektor Beata Stawicka. Przedstawicielką uczniów była Joanna Boguszewicz z klasy 3e, która przeczytała nam jeden z  napisanych przez siebie wierszy. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie z książkami. To był bardzo inspirujący dzień.