Zwycięska 1A – “matematyczni terminatorzy”

Miło nam poinformować, że klasa 1A naszego liceum zajęła I miejsce 🥇w XXXIV Międzynarodowym Konkursie „MATEMATYKA BEZ GRANIC” Senior edycja 2022/2023 Polska w Regionie Mazowieckim, tym samym uzyskując VI miejsce w Polsce.

Równie dobrze wypadły pozostałe klasy pierwsze biorące udział w konkursie:
klasa 1B uplasowała się na 7 miejscu 💪w regionie mazowieckim i 17 w kraju, zaś klasa 1C na 17 miejscu w regionie mazowieckim i 35 w kraju. 🤩

W Polsce do konkursu przystąpiły w sumie 273 klasy pierwsze szkół średnich z czego 44 klasy w regionie mazowieckim.

Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy zaś w Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Ma on niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Adresowany jest do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył). Przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Jedno z zadań podane jest w języku obcym.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i gratulujemy osiągniętych wyników.