Światowy Dzień Drzewa – 1c na UKSW

W dniu 9.10.2023r. z okazji Światowego Dnia Drzewa uczniowie klasy 1c pod opieką pani Dyrektor Beaty Stawickiej oraz prof. Małgorzaty Adamczyk mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach terenowych w warszawskim Lesie Bielańskim. Spotkanie poprowadził botanik, dr Piotr Kiełtyk z Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW w Warszawie. Podzielił się on z uczniami swoją wiedzą, entuzjazmem i miłością do przyrody. Na spacerze młodzież poznała różnice występujące między lasem naturalnym a lasem pierwotnym, dowiedziała się, w jaki sposób klasyfikować drzewa na podstawie ich liści i owoców, a także uzyskała informacje w kwestii roślin inwazyjnych, stanowiących zagrożenie dla rodzimych gatunków. Ten edukacyjny spacer z pewnością na długo pozostanie w pamięci licealistów i będzie przywoływać miłe wspomnienia.

One thought on “Światowy Dzień Drzewa – 1c na UKSW

Comments are closed.