Nagrody edukacyjne Prezydenta Miasta Żyrardowa

20 listopada w Resursie odbyła się uroczystość wręczenia nagród edukacyjnych Prezydenta Miasta Żyrardowa uczniom naszego liceum, którzy w roku szkolnym 2022/2023 zostali laureatami lub finalistami olimpiad.

Wśród dziewięciu nagrodzonych olimpijczyków znalazło się czterech uczniów Czerwoniaka. Uczniowie liceum otrzymali z rąk Pana Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego Prezydenta Miasta Żyrardowa nagrody edukacyjne w formie pamiątkowych dyplomów, grawertonów oraz nagrodę pieniężną. Uroczystość poprowadziła Pani Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz Dyrektor Wydziału Edukacji, a uroczystość swoją obecnością zaszczycili Pan Adam Lemiesz I Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa, Pani Adrianna Bruś Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Pani Magdalena Szwed Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, Pani Beata Stawicka Dyrektor Liceum, rodzice oraz media.

Nagrody odebrały absolwentki liceum:

1. Zuzanna Sosnowska – Laureatka z II lokatą zawodów III stopnia LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Warszawie organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady  Literatury i Języka Polskiego, która uzyskała oceny celujące z języka polskiego, języka rosyjskiego, wiedzy o społeczeństwie, filozofii,  informatyki. Uczennica uzyskała w ten sposób 100% wynik na egzaminie maturalnym z języka polskiego w części ustanej i pisemnej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
  2. Zuzanna Kluczek – Finalistka zawodów III stopnia LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Warszawie organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady  Literatury i Języka Polskiego, która uzyskała oceny celujące z języka polskiego, filozofii, informatyki, podstaw przedsiębiorczości. Uczennica uzyskała w ten sposób 100% wynik na egzaminie maturalnym z języka polskiego w części ustanej i pisemnej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Narodzeni uczniowie liceum to:

1. Jakub Smolarek – uczeń klasy 3C – Laureat 52 Olimpiady Biologicznej organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej przy Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. M. Kopernika z oceną celującą z biologii. Uczeń już ma zagwarantowany najwyższy wynik na egzaminie maturalnym z biologii w części pisemnej na poziomie rozszerzonym.
  2. Jakub Anczewski – uczeń klasy 3D – Finalista XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej, z oceną celującą z historii. Uczeń już ma zagwarantowany 100% wynik na egzaminie maturalnym z historii w części pisemnej na poziomie rozszerzonym.

Gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy uczniów liceum do uczestnictwa w olimpiadach przedmiotowych, aby w przyszłym roku mogli znaleźć się wśród nagrodzonych. Osiągając tytuł finalisty lub laureata na olimpiadzie, będą mogli cieszyć się ze 100% wyniku na egzaminie maturalnym.