Pan dr Rafał Bakalarczyk ponownie naszym gościem

W naszym liceum od 2014 roku w okolicznościach Stefanek kilkukrotnie gościł dr nauk społecznych Rafał Bakalarczyk, prywatnie miłośnik Stefana Żeromskiego i osoba,której nie były obojętne losy bohaterów literackich naszego patrona.Tym razem kilka dni po Stefankach , 29 listopada klasa 3d i 2e pod opieką p. Weroniki Detko spotkały się z właścicielem tytułu Przyjaciel Szkoły – to dr Rafał Bakalarczyk, który nawiązał z uczniami ciekawy dialog. Rozmawiano o różnych aspektach wspierania osób wykluczonych.

Spotkanie zakończyła prezentacja wierszy i malarstwa naszego gościa. To był szczególny moment, rodzaj zaproszenia do intymnego świata emocji, niepokojów, tęsknot, wspomnień, przeczuć bardzo wrażliwej osoby, jakby utkanej ze wzruszeń, nieśmiałości i empatii.
Taki Przyjaciel szkoły to wielka wartość, bo dzisiaj mało kto, tak autentycznie przeżywa niedostatki świata i potrafi to komunikować na tyle sposobów.