Paweł Hulka CHWILE… – promocja publikacji

Dnia 9 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie promujące publikację Paweł Hulka CHWILE…, która powstała w ramach obchodów Roku Pisarza.

Społeczność naszego liceum chcąc przedstawić Pawła Hulkę-Laskowskiego z nieznanej dotąd strony, podjęła się stworzenia albumu, w którym obok testu napisanego przez wnuka pisarza – Piotra Dudkiewicza, znalazły się unikalne zdjęcia ze zbiorów rodziny pisarza i Muzeum Mazowsza Zachodniego oraz rysunki uczniów żyrardowskich szkół. Do publikacji dołączono płytę z minisłuchowiskami zrealizowanymi przez uczniów – aktorów teatru Szafa na Rozdrożu, który działa w naszej szkole. Album została wydany dzięki współpracy szkoły z Towarzystwem Przyjaciół Żyrardowa oraz wsparciu władz naszego miasta.

Tego dnia odwiedziło liceum wielu znamienitych gości: rodzina Pawła Hulki-Laskowskiego, wiceprezydent miasta Żyrardowa, dyrektor Wydziału Edukacji, przewodnicząca Rady rodziców, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, domów kultury i bibliotek oraz uczestnicy konkursu plastycznego z rodzicami, których prace zostały umieszczone w publikacji. Dyrektor liceum Beata Stawicka przedstawiła historię powstania książki, Pan Piotr Dudkiewicz opowiedział o losach pisarza, a Szymon Turkowski podzielił się historią realizacji minisłuchowisk. Zaproszeni goście wysłuchali również pierwszego minisłuchowiska, które miało swoją premierę w radiu FaMa, w kwietniu 2021 roku. Na zakończenie spotkania każdy mógł dostać w książce autograf z osobistą dedykacją wnuka pisarza oraz złożyć podpis na plakacie promującym wydarzenie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zamknęło obchody 100-lecia Czerwoniaka.