“CYFROWA GMINA” to nowa jakość edukacji

W roku szkolnym 2023/2024 Miasto Żyrardów nieodpłatnie na własność przekazało sprzęt komputerowy Liceum Ogólnokształcącemu im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie z przeznaczeniem doposażenia szkoły w celach dydaktycznych w wysokości 339 257 zł. Powyższy sprzęt został pozyskany w ramach Konkursu Grantowego CYFROWA GMINA.

W salach i pracowniach przedmiotowych umieszczono dziewięć monitorów interaktywnych, trzydzieści pięć laptopów, sześć tabletów, dziesięć tabletów graficznych, trzy kamery internetowe, dziesięć słuchawek z mikrofonem, urządzenie do przechowywania danych, serwer i pięć wizualizerów.

Pozyskane urządzenia doposażyły zaplecze technologiczne szkoły i ich wykorzystanie pozwala na wzbogacenie procesu edukacyjnego, co podnosi jakość pracy nauczycieli i efekty nauki uczniów.