ERASMUS+ „Przyszłość należy do seniorów” – wywiady w instytucjach

Od 2020 roku koordynujemy program ERASMUS+ dla pięciu krajów: Angra do Heroismo – Azory, Vihti – Finlandia, Matoury – Gujana Francuska, Bergen op Zoom – Niderlandy, Mistretta – Sycylia.

Przyszedł czas na spotkanie robocze w Gujanie Francuskiej. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie wywiadów w instytucjach powołanych do wspierania ludzi w trudnych sytuacjach życiowych – osób starszy, ale i dzieci, młodzieży, bezrobotnych, obcokrajowców, osób niepełnosprawnych. Musimy stworzyć wspólnie narzędzie – ankietę i po zebraniu danych, opracować wyniki, które będą porównywane z wynikami ankiet wszystkich krajów biorących udział w projekcie. 18 uczniów odwiedzi 11 instytucji. Będą rejestrować odpowiedzi i tłumaczyć na język angielski a wybrani uczniowie, wyniki pracy swoich kolegów przedstawią na spotkaniu w Gujanie Francuskiej już w dniach 9 – 16 października 2022r.

Już teraz bardzo dziękujemy za życzliwość i gotowość współpracy we wszystkich odwiedzanych placówkach, fundacjach i instytucjach.