Ś.P. Dyrektor Zbigniew Wilk Honorowym Obywatelem Miasta Żyrardowa

Historia sama się nie tworzy, tworzą ją ludzie powiedział Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Miasta Żyrardowa, inaugurując galę nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Żyrardowa żyrardowianom chlubnie zapisanym na kartach historii naszego miasta. Do panteonu Honorowych Obywateli Miasta Żyrardowa oficjalnie dołączyli: Jan Skrowaczewski, Krzysztof Ciołkiewicz, Roman Bielecki oraz Zbigniew Wilk – były Profesor i Dyrektor naszego Czerwoniaka.

Ceremonii wręczenia pamiątkowych dyplomów potwierdzających nadanie tego tytułu znakomitym osobistościom naszego miasta dokonali: Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Przewodniczący Rady Miasta Ryszard Mirgos oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Elżbieta Wrońska i Arkadiusz Sowa.

Uroczystość odbyła się w obecności rodzin️, przyjaciół, wychowanków oraz środowisk reprezentujących osoby uhonorowane tym zaszczytnym tytułem, a rangę uroczystości podniosła obecność pocztów sztandarowych szkół, z którymi związani byli honorowi obywatele oraz poczet sztandarowy Miasta Żyrardowa.

Galę uświetnił koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie.

Sylwetki Honorowych Obywateli Miasta Żyrardowa prezentujemy na stronie ➡https://www.zyrardow.pl/honorowi-obywatele/