“Stefanki 2022” – relacja

1 grudnia 2022 roku odbyło się kolejne wydanie święta patrona szkoły, naszego znakomitego Stefana Żeromskiego, czyli Stefanek! Wspaniała celebracja była widoczna w całej szkole. W tym wyjątkowym dniu otrzymaliśmy wiele niespodzianek i atrakcji, a każdy z uczniów dał coś od siebie.
Zdecydowanie to młodzież przejęła inicjatywę podczas tego święta! Rozpoczęcie przygotowań zostało poczynione już przynajmniej miesiąc przed planowanym terminem Stefanek, co pokazuje jak wiele starań uczniowie włożyli w organizację tego wspaniałego wydarzenia.
Już od samego rana rozpoczęły się przygotowania do spektaklu, którego trzy tury miała okazję ujrzeć cała szkoła. Aktorzy dali z siebie wszystko, racząc nas „Zatargiem z Wieszczem”, przygotowanym dzięki zaangażowaniu przewodniczącego Jakuba Brony z 2a, reżyserki i współautorki scenariusza spektaklu – Zuzanny Kuran wraz z Niną Rokicką, Gabrielą Paluchowską, Aleksandrą Konarską i Elizą Łojszczyk z 2d.
Uczniowie i nauczyciele mogli delektować się wspaniałym smakiem ciast oraz napojów przygotowanych przez uzdolnionych młodych z naszej szkoły we wspaniałej kawiarence „U Stefana”. Dochody zostaną przeznaczone na sprzęt do uwielbianego radiowęzła. Na długo nie będziemy mogli zapomnieć tych smaków i zapachów roztaczających się po całej szkole!
O czym nie wolno zapomnieć? Oczywiście o fakcie, iż z okazji celebracji każda klasa mogła przygotować własną lekcję na dowolny, oryginalny temat i samodzielnie ją przeprowadzić w formie warsztatów bądź wykładu. Brzmi jak wyzwanie?
W tym samym czasie co spektakle, mieliśmy okazję podziwiać pokaz judo zorganizowanego przez szanownego Pana Profesora Jacka Wacławka, wziąć udział w turnieju Just Dance pod opieką wiceprzewodniczącego Juliusza Bożydara Puchały z klasy 3d, a także uczestniczyć/oglądać obłędną Familiadę prowadzoną przez Wiktora Józefowicza z klasy 4a.
Zaraz po spektaklach uczniowie skierowali się na halę sportową Aqua Żyrardów, by obejrzeć emocjonujące wydarzenia na meczach siatkówki! Zmierzyły się klasy 2 i 3 kontra 1 i 4 w bardzo zgranych zespołach. Co wyróżniało nasze rozgrywki? Mecz trzysetowy, na pierwszy rzut oka na zwykłych siatkarskich zasadach. Za wyjątkiem jednej, dodatkowej reguły: w każdej z dwóch drużyn, był jeden profesor, który wywołany, za pomocą specjalnego przycisku „SUPERHERO”, wchodził na dokładnie 5 minut na boisko, a każdy punkt zdobyty przez niego, był liczony aż dwa razy!
Przed meczami odbyły się pokazy taneczne uczniów naszej szkoły w kategoriach: jazz, hip-hop oraz występy cheerleaderek, a wszystko to na hali sportowej przed i w trakcie meczu siatkówki!
Ostatnim etapem celebracji była dyskoteka, a rozpoczęta została na hali sportowej “belgijką” uwielbianą przez młodzież! Ten dzień zdecydowanie będzie niezapomniany przez wszystkich uczniów LO Czerwoniak.

(Tekst opracowały Joanna Boguszewicz klasa 3e i Zuzanna Kuran klasa 2d)