Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Pitek, Marzec 22, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LOStudniówka 2012

Studniówka

Jeszcze nie dojrzali a już świadomi tego, co nas czeka za 100 dni mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na pokaz poloneza przed balem studniówkowym.

Maturzyści

Uroczystość odbędzie się w dniu 14 stycznia 2012 roku o godz. 2000 w OSiR w Żyrardowie.

Życzymy szampańskiej zabawy!!!

Gala Przedsiębiorczości

Gala Przedsiębiorczości
pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego


10 stycznia 2012 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca VIII edycję "Dnia przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty. Indywidualne podchodzenie do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień i zainteresowań jest jednym z najważniejszych zadań szkoły. W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent i pasje. Niezmiernie ważne jest nie tylko rozbudzanie tych pasji, ale umiejętne ich rozwijanie.

W tym roku nagrodę dla naszego Liceum „Najaktywniejsza Szkoła Dnia Przedsiębiorczości 2011” odbierała dyrektor Beata Stawicka, szkolny koordynator projektu Danuta Paluchowska oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Beata Siourdyna z klasy II C.

Wigilia 2011

Wigilia 2011


Od dobrych kilku lat w naszej szkole czas przedświąteczny kojarzy się nam wszystkim z „Naszym Betlejem”. Koncerty polskich kolęd i żywiołowych pastorałek przygotowywane przez uczniów liceum pod surowym, aczkolwiek niezwykle profesjonalnym i pomocnym okiem księdza T. Zielińskiego stały się już tradycją. W tym roku jednak jasełka przedstawiane przez aktorów przebranych w stroje Świętej Rodziny, pastuszków, diabłów i aniołów ustąpiły miejsca multimedialnej prezentacji zwyczajów świątecznych na świecie, przeplatanej zarówno tradycyjnymi polskimi kolędami, jak i piosenkami o światecznej czy po prostu zimowej tematyce śpiewanymi w obcych językach.

Warto wspomnieć, że nasz szkolny zespół po raz pierwszy oficjalnie wystąpił pod nazwą „Czerwoniak Band”.

Nauczyciele mieli okazję obejrzeć koncert w poniedziałek, 19 grudnia, zaś dla uczniów został on zagrany aż trzykrotnie w czwartek - ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, w dzień wigilijnych spotkań klasowych. Koncert rozpoczynała pastorałka „Kolęda płynie z wysokości”, później spiewane były takie kolędy jak „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Cicha Noc” – wykonana po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku. Po angielsku zespół zaśpiewał również dwie inne piosenki – „Jingle Bell Rock” oraz w iście rockowej wersji „Jingle Bells”. Międzynarodowego charakteru nadała również francuska piosenka „La Promenade en Traineau”.

Największe emocje publiczności jednak wzbudziły piosenki, do śpiewania których wszyscy się włączali – „Jest taki dzień” oraz kończąca koncert „W Betlejem sie wydarzyło”.

Uczniowe klasy 3d opowiadali zaś o takich zwyczajach dotyczacych Świąt Bożego Narodzenia, które są nam zupełnie nie znane. Dowiedzieliśmy się m.in., że to nie Święty Mikołaj ale wróżka Befana przynoszą prezenty we Włoszech, że we Francji częściej buduje się gigantyczne szopki w domach, niż ustawia choinkę, że w Portugalii dzieci wpychają siano i marchew do butów żeby zwabić renifery Świętego Mikołaja, zobaczyliśmy jak wygladają Święta w Australii czy Brazylii – gdzie urządza się grilla na plaży i usłyszeliśmy, że Eskimosi, którzy nie znają chleba, modlą się na Pasterce słowami ”mięsa naszego powszedniego daj nam dzisiaj”.

Święta Bożego Narodzenia 2011 już za nami. Jednak prawdę powiedziawszy już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji „Naszego Betlejem” a zwłaszcza radości, której dostarcza wspólne szkolne kolędowanie.

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Magdy Wiśniewskiej

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Wioletty Balcerowskiej

Mecz Liga Mistrzów

Mecz siatkówki Liga Mistrzów


W minioną środę 14 grudnia 2011 roku 52 osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie pojechała do Łodzi dzielnie wspierać zawodników PGE Skry Bełchatów, którzy zmagali się z zawodnikami słoweńskiej drużyny ACH Volley Ljubljana. Był to mecz z cyklu siatkarskiej Ligi Mistrzów rozegrany w Pałacu Sportu przy ulicy Skorupki.

Mecz przysporzył ogromnych emocji, zacięta rywalizacja punkt za punkt, Skra przegrywała już 0:2 ale dzięki wspaniałemu dopingowi, również dzięki licznej grupie z Żyrardowa, zespół „otrząsnął” się i zawodnicy zgotowali nam prawdziwy siatkarski thriller, który zakończył się wynikiem 3:2 dla polskiej drużyny. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego „Czerwoniaka” Michał Ciecharowski.

Wyjazd na ten mecz jest częścią projektu jaki realizują nauczyciele wychowania fizycznego LO im. S. Żeromskiego „Wszyscy jesteśmy kibicami”. Projekt ma na celu edukację do odbioru widowiska sportowego, a więc zasady kulturalnego dopingowania, organizacja widowisk sportowych oraz uświadamianie młodzieży istotę samych zmagań sportowych.

W lutym rusza dalsza część projektu pod hasłem „4 stadiony w 4 miesiące”. Młodzież będzie miała okazje zwiedzić wszystkie stadiony EURO 2012, oraz na każdym z nich dopingować zmagania sportowców. Zwiedzanie zaczynamy od Stadionu Narodowego i meczu Polska-Portugalia.

Michał Ciecharowski

Zdjęcia z meczu w obiektywie Michała Ciecharowskiego

Szlachetna paczka 2011

SZLACHETNA PACZKA


W tym roku kolejny raz społeczność naszego Liceum wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

Nasi uczniowie pełnili funkcję wolontariuszy, którzy diagnozowali potrzeby odpowiednich rodzin poprzez przeprowadzanie wywiadów i ankiet z członkami rodzin. W ramach swojej pracy wolontariusze współpracowali z darczyńcami w zakresie komponowania paczek oraz rozwozili paczki do konkretnych rodzin objętych pomocą.

Ponad to cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji jako darczyńca. Dzięki zebranej kwocie pieniędzy udało się zakupić wymarzone prezenty dla dwóch rodzin, które objęliśmy pomocą materialną.

W dniach 10 i 11 grudnia 2011 odbył się finał akcji. Zakupione przez nas prezenty zostały przekazane odpowiednim rodzinom. Radość, zaskoczenie, wzruszenie, śmiech i łzy członków rodzin na widok prezentów były najpiękniejszym podziękowaniem za zaoferowaną pomoc.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za okazaną gotowość niesienia pomocy, za zebrane sumy pieniężne i zaangażowanie w tak szlachetną akcję.

Stefanki 2011

Stefanki


13 grudnia 2011 całe LO im. Stefana Żeromskiego obchodziło święto swojego patrona.

Korytarze zostały stosownie udekorowane, a uczniowie przenieśli się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Powstały plakaty reklamujące naszą szkołę, kawiarenka wraz z jazzbandem, przeprowadzono pokaz mody z okresu międzywojnia. Odbyła się również aukcja charytatywna, pamięci córki pisarza, malarki Moniki Żeromskiej; można było tam nabyć obrazy czy rękodzieła stworzone przez naszych nauczycieli i uczniów. Po trzech godzinach zakończyliśmy podróż do przeszłości, wręczając nagrody: dla najlepszej modelki i modela oraz za najtrafniejszy plakat.

O godzinie 1330, nucąc melodie z dawnych lat, rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy za przygotowanie tego udanego dnia naszej Koordynatorce Głównej, prof. Monice Schotkosky oraz wszystkim, którzy go zorganizowali, przeprowadzili lub po prostu pomagali.

Kaja Kubicka

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Magdy Wiśniewskiej

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Wioletty Balcerowskiej


Mecz

Mecz

Mikołajki

Mikołajki

Podsumowanie konkursu fotograficznego

Podsumowanie konkursu fotograficznego


W pięknych, stylowych wnętrzach Resursy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Żyrardowa: "Resursa w obiektywie młodych".

Do konkursu swoje prace zgłosiło troje uczniów naszego liceum - Dominika Osuchowska z klasy 1b, Aleksander Melech z klasy 2a - otrzymał wyróżnienie oraz Dominika Sajak z klasy 1b.

Dominika Sajak zajęła II miejsce i otrzymała z rąk Prezydenta Miasta dyplom oraz cenną nagrodę.

Gratulujemy!

Lekcja wiedzy o kulturze

Spotkanie z prof. Zofią Sobolewską


Dnia 1 grudnia 2011 r. zaprosiliśmy na lekcje wiedzy o kulturze panią profesor Zofię Sobolewską - wieloletnią nauczycielkę plastyki w naszym LO, artystkę plastyka.

Pani profesor Sobolewska spotkała się z uczniami klasy 1c i 1d. Opowiadała zarówno o najważniejszych prądach w sztuce, jak i swojej biografii. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali uwag o sztuce, zwłaszcza o impresjonizmie i socrealizmie.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.

@klasówka

@klasówka

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaoferowała uczniom możliwość pisania prac klasowych drogą elektroniczną.

Na stronie internetowej (platforma edukacyjna naszej szkoły - EDUKACJA ONLINE) zamieszczane są materiały zawierające treści omawiane na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości, co pozwala powtórzyć materiał do klasówki. .

Uczniowie w wyznaczonym przez siebie terminie piszą klasówkę metodą online.

Z dotychczasowych wypowiedzi uczniów wynika, że ta forma pisania sprawdzianów bardzo się im podoba, ponieważ mają oni możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w sposób bezstresowy, w warunkach domowych.

Strona 85 z 101 << < 82 83 84 85 86 87 88 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce