Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Sobota, Grudzień 15, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Zawody sportowe

Zawody sportowe


27 maja br w Wiskitkach odbył się III Powiatowy Meeting Lekkoatletyczny z udziałem reprezentacji szkoły.

Podczas zawodów padły dwa nowe rekordy szkoły. W pchnięciu kulą Kamil Wójcik osiągnął wynik 12,71 m. Poprzedni rekord szkoły 10,64m od 1978 roku nie był poprawiony.
W skoku wzwyż Przemek Bogucki pokonał wysokość 171 cm. Dotychczasowy rekord szkoły w skoku wzwyż wynosił 170 cm, rok 1980.
W klasyfikacji generalnej zawodów reprezentacja chłopców zajęła II miejsce.
Reprezentacja dziewcząt odniosła sukces w skoku w dal - Agnieszka Siczek zajęła I miejsce, oraz w biegu na 800 m - II miejsce dla Weroniki Wielogórskiej.

Warsztaty

Warsztaty


26 maja 2011 w naszej szkole odbyły się z udziałem uczestników projektu - Solidarność była kobietą - o żyrardowskim strajku 1981 sześciogodzinne warsztaty prowadzone przez edukatorów IPN z udziałem uczestników projektu - Jak pracować ze świadkiem historii i jak przygotować filmową dokumentację tego faktu?

Uczniowie dokonali rzetelniej ewaluacji - przeczytajcie różne głosy...

Galeria zdjęć

Miłosz odNowa

Uczniowie Naszego Liceum zaangażowali się w program edukacyjny organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Szkolne PWN – Miłosz odNowa. Celem projektu jest niestandardowe przedstawienie życia i twórczości Czesława Miłosza. W ramach programu młodzież przygotowuje Święto Miłosza, które ma być wydarzeniem wieńczącym projekt.

HARMONOGRAM ŚWIĘTA MIŁOSZA

w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
9 czerwca 2011 r.

1100 – Powitanie gości
1110-1230 – Maraton czytania poezji Czesława Miłosza (utwory Noblisty czytać będą uczniowie oraz zaproszeni goście, np.: nauczyciele, przedstawiciele władz, urzędnicy, rodzice, a także chętni)
1200-1330 – Gra terenowa Tropem Miłosza
1230-1330 – Kufer Pielgrzyma – zbieramy przedmioty związane z życiem Czesława Miłosza do podróżnego kufra poety; happening przybliżający sylwetkę Noblisty przygotowany przez licealistów
1330-1400 – Prezentacja kolażu
1400– Podsumowanie konkursu plastycznego oraz gry terenowej, wręczenie nagród

Inne atrakcje:

  1. Wystawa prac Plastyczna interpretacja wiersza Czesława Miłosza
  2. Sala multimedialna – projekcja filmu o Miłoszu, prezentacja multimedialna, nagrania archiwalne
  3. Kawiarenka Na ziarnku maku – kawa, herbata, ciasteczka dla uczestników i gości
  4. W trakcie Święta goście tworzą wspólnie kolaż Pamięć i tożsamość

Zapraszamy!!!

Dzień Dziecka

1 CZERWCA - Dzień Dziecka

Życzymy wszystkim dzieciom aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej.

By mnożyły się pieniążki w porcelanowej śwince, a uśmiech nie schodził z Waszych twarzy.

Byście byli odważni, pełni energii, mądrze podejmowali decyzje, a przy tym mieli czas na zabawę i przyjemności, bo dzieciństwo to przecież Wasze najlepsze lata.

 

Bruksela
Wyjazd do Brukseli


W dniach 1 – 5 maja 2011 r. uczennica klasy Ic naszego liceum – Weronika Majewska wraz z opiekunem – Agnieszką Przyjankowską nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie uczestniczyły w wyjeździe zorganizowanym przez biuro poselskie europosła PSL Jarosława Kalinowskiego. Wyjazd był nagrodą dla laureatów konkursu „Polska tradycja w Europie” pod patronatem posła Kalinowskiego. Weronika przygotowała pod opieką pani Anny Dudkiewicz pracę poświęconą mazurkom wielkanocnym.

Plan wyjazdu obejmował zarówno zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych zakątków Belgii jak również spotkanie w Parlamencie Europejskim, miejscu pracy posła Kalinowskiego. Pierwszym etapem wycieczki była Bruksela, której najciekawsze zabytki i historyczną zabudowę zwiedzaliśmy spacerując po mieście z przewodnikiem. Mogliśmy zwrócić uwagę na to jak w tym niezwykle kosmopolitycznym mieście tradycja i nowoczesność przeplatają się ze sobą, a na ulicach miasta spotyka się ludzi reprezentujących różne kręgi kulturowe. Mogliśmy również posmakować największego przysmaku Belgii czyli wyrobów czekoladowych, które występują tu w niezwykłych formach i kształtach.

Kolejnym etapem naszego pobytu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Cała nasza grupa spotkała się z posłem Jarosławem Kalinowskim i pracownikami jego biura poselskiego w Brukseli na konferencji. Poseł opowiadał uczestnikom o pracy europejskiego parlamentarzysty, o działaniach parlamentu, o problemach związanych z polską prezydencją, która zaczyna się już za kilka tygodni, o miejscu Polski w strukturach europejskich. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do biura poselskiego, gdzie każdy z uczestników otrzymał upominki firmowane przez Europejską Partię Ludową, do której w strukturach europejskich należy pan Jarosław Kalinowski. Po obiedzie w stołówce parlamentarnej odbyła się prezentacja na temat pracy Parlamentu Europejskiego a następnie udaliśmy się na salę posiedzeń parlamentu aby zobaczyć miejśce pracy eurodeputowanych. Zakończenie tego dnia pobytu w Brukseli miało miejsce w restauracji Colmar gdzie uczestnicy jeszcze raz mogli spotkać się i porozmawiać przy uroczystej kolacji z panem Jarosławem Kalinowskim i innymi pracującymi w strukturach europejskich Polakami.

Kolejnym etapem naszej wizyty była Ostenda – miasto położone nad Morzem Północym. Mieliśmy możliwość zapoznać się z największymi zabytkami tego nadmorskiego kurortu jak również pospacerować po piaszczystej plaży i molo. Z Ostendy wyruszyliśmy do Brugi. Miasto ze swoją historyczną zabudową wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO zrobiło na nas ogromne wrażenie. Na każdym kroku można było zobaczyć kolejny dowód na świetność tego hanzeatyckiego miasta i zamożność jego dawnych mieszkańców. Imoponująca wieża ratuszowa, stare kamienice, Bazylika Krwi Chrystusa, Katedra Notre Dame z rzeźbą wykonaną przez Michała Anioła na długo pozostaną w naszej pamięci. Brugia nazywana Wenecją północy kończyła nasz pobyt w Belgii.

Wróciliśmy z ogromną ilością wrażeń i wspomnień, mamy nadzieję, że kolejni uczniowie będą brać udział w następnych edycjach konkursu, który już teraz pan poseł Jarosław Kalinowski zapowiedział, i będą mogli podzielić się z innymi swoimi wrażeniami.

Szczególne podziękowania składamy Pani Profesor Annie Dudkiewicz, dzięki której ten sukces w tegorocznej edycji konkursu był możliwy.

Galeria zdjęć

Konkurs „Projekt z klasą” rozstrzygnięty!

Konkurs „Projekt z klasą” rozstrzygnięty!

Gratulując zwycięzcom, pragniemy poinformować, że nasz wynik nie jest kiepski, chociaż mogło być lepiej.

Aktywność wszystkich, którzy wspierali nasz projekt świadczy, że stać nas na wiele, na 240 zgłoszonych projektów w finale uplasowaliśmy się na 23 pozycji. Mamy nagrodę dodatkową, ten sukces zawdzięczamy Waszej mobilizacji.

Dziękujemy wszystkim głosującym za tak aktywne wspieranie, przyszłym razem będzie lepiej, projekt i tak podejmujemy do realizacji, więc zapraszamy do współpracy.

Kontakt z bozena.gasiorowska@gmail.com

Pożegnanie maturzystów 2011Pożegnanie maturzystów


29 kwietnia w centrum Kultury w Żyrardowie miała miejsce uroczystość ukończenia szkoły przez tegorocznych maturzystów.

Zebrali się tam wszyscy uczniowie klas trzecich, delegacje ich młodszych kolegów z drugich klas, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Pani Dyrektor Genowefa Milczarek skierowała do uczniów ciepłe słowa pożegnania, ale też przypomniała praktyczne informacje wiążące się z nadchodzącymi egzaminami maturalnymi. Wysłuchaliśmy też słów Prezydenta Miasta Andrzeja Wilka, p. Posłanki Beaty Rusinowskiej (obydwoje są również absolwentami naszego liceum), a także Przewodniczącej Rady Rodziców, p. Nowickiej.
W imieniu wychowawców klas trzecich głos zabrała p. prof. Kinga Sałaj, zręcznie opierając swoją przemowę na porównaniu związku między uczniami a nauczycielem do awersu i rewersu monety, które bez siebie nie mogłyby istnieć oraz konkludując nadzieją, że rezultatem trzech lat w naszej szkole będzie "moneta o jak najwyższym nominale".

Scena zapełniała się absolwentami kilkakrotnie, gdy odbierali oni nagrody za najwyższą średnią, najlepszą frekwencję, udział w szkolnych projektach, konkursach, olimpiadach czy za pracę w wolontariacie.

W imieniu młodszych klas pożegnał absolwentów Kamil Świeczka z klasy 2d, który zapowiedział przygotowaną pod kierownictwem księdza Tomasza Zielińskiego niespodziankę muzyczną.
Nasz szkolny zespół "Marynary", stworzony na potrzeby tejże uroczystości zagrał i zaśpiewał doskonale wszystkim znane utwory takie jak: "Ale to już było" (w tle widzieliśmy prezentację zdjęć trzecioklasistów z ich szkolnego życia - które "nie wróci więcej", "Matura" - w wersji zespołu Farben Lehre, "Do kołyski" - zespołu Dżem oraz - odśpiewany przez wszystkich "To już jest koniec" Elektrycznych Gitar.

Na zakończenie uroczystości absolwenci odebrali z rąk wychowawców świadectwa oraz - zgodnie z tradycją naszej szkoły - upominki od kolegów z drugich klas - srebrne tarcze, gazetki szkolne oraz mające przynieść szczęście pamiątkowe długopisy.

Galeria zdjęć

Na rzecz dialogu kultur

Na rzecz dialogu kultur


Od 29 kwietnia do 1 maja 2011 kilkanaścioro uczniów naszej szkoły kontynuowało IV etap projektu Na rzecz dialogu kultur pod opieką Bożeny Gąsiorowskiej - autora i koordynatora przedsięwzięcia we współpracy z Justyną Żak reprezentującą Muzeum Mazowsza Zachodniego oraz profesorem nauk ścisłych Uniwersytetu Rehevot w Izraelu Danielem Wagnerem, potomkiem pierwszego osadnika żydowskiego w Żyrardowie - Josela Wagnera, a wnukiem Benziona Wagnera - sławnego niegdyś członka społeczności żydowskiej, ur. w 1889 roku w naszym mieście.

Nasz partner od wielu lat skutecznie animuje i wspiera swoją społeczną pracą (translatorską, innymi formami) działania na terenie Polski, które przywracają w lokalnym wymiarze pamięć o żydowskiej społeczności.
Tym razem, na wpisanym do rejestru żyrardowskich zabytków cmentarzu kończyliśmy inwentaryzację nagrobków nazywanych w tradycji żydowskiej macewami; a po porównaniu zasobów z natury z zawartością przygotowanej wcześniej bazy danych uzupełnionych przez Justynę Żak i inną pracownicę muzeum, stworzyliśmy wreszcie udany szkic mapy tego miejsca. Kolejny raz dokonaliśmy ciekawych odkryć nowych kilku nagrobków, niestety jeden z nich - największy spośród umieszczonych w tym miejscu upamiętniający życie i śmierć jednego z żyrardowskich rabinów, zanim został przewrócony, był ograbiony z marmurowych tablic dedykacyjnych.

Już niebawem umieścimy artykuł w gazecie lokalnej o tym i innych znaleziskach, zapraszamy do jego lektury, dokładne sprawozdanie z działań umieścimy w informacjach o projektach.

Koordynator projektu: Bożena Gąsiorowska

Edyta Majchrzak

Edyta Majchrzak finalistką Olimpiady Filozoficznej


Edyta Majchrzak uczennica klasy II D - podopieczna Bożeny Gąsiorowskiej - otrzymała tytuł finalistki tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej.

Jej uprawnienia to maksymalna ilość punktów z filozofii jako przedmiotu wybranego na maturze.

Gratulujemy!!!

Życzenia dla maturzystów

Drodzy Maturzyści!!!


Życzymy Wam drodzy Maturzyści, abyście w tych najbliższych dniach w jak najlepszy sposób wykorzystali swoją wiedzę i uzyskali satysfakcjonujące wyniki, które otworzą Wam drogę do dalszej edukacji, dostania się na wymarzone studia oraz by przyjaźnie, zawiązane w murach liceum, przetrwały próbę czasu i odległości.

Dyrekcja, Nauczyciele oraz cala Społeczność Szkolna.

2 maja

UWAGA!!!

2 maja - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

4, 5, 6 maja - matury - dni wolne od zajęć dydaktycznych w klasach pierwszych i drugich

Strona 85 z 97 << < 82 83 84 85 86 87 88 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce